Your SEO optimized title
Header
Header
شارژ انواع کولر گازی

شارژ انواع کولر گازی
شارژ کولر گازی به دو نوع ((شارژ گاز تکمیلی کولر گازی و شارژ کامل کولر گازی)) تقسیم می شود.
در کولرهای گازی اسپیلت،بزرگترین مشکل بخش اتصالات مهره ای کولر گازی است و معمولا نشتی در قسمت مهره ها وجود دارد.
متذکر میشوم که گاز موجود در قسمت داخلی سیستم کولر گازی مصرفی نمیباشد،در این مورد گاهی اوقات مشاهده شده است که  یک دستگاه کولر گازی حتی بعد از آنکه ده سال از زمان نصب آن گذشته است،هنوز هم نیازی به شارژ کامل گاز ندارد…
علت نشتی در کولر گازی
در واقع تعمیر کار اسپیلت به چند نقطه از کولر گازی در مواقع نشتی گاز مشکوک است:
نشتی گاز از مهره ها در کولر گازی/به هنگام نصب کولر گازی باید از مهره های مرغوب و استاندارد استفاده شود همچنین حتما از روغن زدن مهره ها غافل نشوید.
نشتی گاز از لوله های مسی در کولر گازی/در برخی مواقع لوله های مسی نازک به کار رفته در نصب کولر گازی که متاسفانه خارج از استاندارد هستند با گذر زمان ضخامت خود را از دست میدهند،در این حالت تعمیر لوله ها بسیار سخت است و احتیاج به تعویض کامل ذارند.  
نشتی گاز از رادیاتور داخلی یا رادیاتور بیرونی کولر گازی/برای رفع نشتی گاز از کندانسور کولر گازی یا رفع نشتی گاز از پنل کولر گازی حتما باید دستگاه به تعمیرگاه منتقل شده و از گاز ازت برای راه اندازی دوباره کولر گازی استفاده شود.
نشت گاز از قسمت پرچ لوله مسی در کولر گازی/مصرف کننده محترم در نظر داشته باشید که هیچ ارزانی بی حکمت نیست… و در این راستا مراقب نصب ارزان کولر گازی باشید…
چرا که یک نصاب بی تجربه و ناشی ممکن است صدمات جبران ناپذیری را به کولرگازی شما وارد نماید.
نشت گاز شیر سرویس کولر گازی/هنگامیکه نشتی گاز در قسمت شیر سرویس یا آلن به وجود می اید در کمترین زمان ممکنه شیر باید تعویض شود.
نشتی گاز از والف کولر گازی/در این صورت احتیاج است که والف کولر گازی عوض بشود به منظور تعویض والف کولر گازی قبل از هر اقدامی گاز کولر جمع آوری میشود تا از هدر رفتن ان جلوگیری شود.
در اکثر مواقع برطرف کردن نشتی گاز کولر گازی اگر به موقع تشخیص داده شود شامل هزینه زیاد نمیشود و زمان زیاد برای تعمیر و راه اندازی دوباره نمیخواهد…
وکیوم کردن کولر گازی بع از رفع نشتی
این قسمت برای اطمینان از عملکرد صحیح کولر گازی بسیار مهم تلقی میشود و نباید در انجام آن هیچگونه عجله ای به خرج داد.
در این حالت بعد از رفع کامل نشتی باید به مدت یکساعت عمل وکیوم کولر گازی انجام شود تا هوا و رطوبت به صورت قطعی از داخل سیکل کولر گازی تخلیه شده باشد.

#اجاره_کولر #اجاره_کولرگازی #اجاره_اسپیلت #اجاره_پنکه ابی

error: Content is protected !!